11- Boj

8. ledna 2011 v 18:44 | Pure Beauty
*

Možná je svět jen iluze a lež. Třeba je svět chaotický, šílený, absurdní. A člověk je jen hříčkou beze smyslu. Prapory pravdy a moudrosti jsou zkrvavené a krása vůbec není. Namísto ní jsou jen zvířecky zděšené oči a pěna u huby štvané zvěře. Snad jenom ten, kdo třímá moc, si může v hezkém rozmaru pohrát se slůvky o vyšších ideálech a být pak tvůrcem kultury, historie…
*
Francisco Goya, Kolos, 1810
*
A já jsem zatím vystavena kolotavému dění světa a nevím nic. Směji se sama sobě s vážnou tváří, měla bych ale zoufat. Pláču rozbitá uprostřed výbuchů veselosti, nad hlavou mi svítí slunce. Tak jako každý bláhově, zoufale zaklínám neznámé hrdiny: Prosím! Postřílej všechny moje démony!
*
Pure Beauty, Bondgirl, 180X120cm, akryl/plátno, 2008
*
A sama bych nerada ztratila víru v lidské možnosti, v lidskou sílu, vybojovat si svou vlastní lidskost - abych nežila jen tak, odnikud nikam. Ráda bych žila skutečný příběh a nenechala se jen blamovat romantickými hrdiny z televizní obrazovky. V chaosu se odvaha tisíckrát roztříští ve změťi střepů, přesto možná mohu ustát několik kol v ringu, krýt si tvář.
*
Pure Beauty, Boxerka, 200X130cm, akryl/plátno, 2009
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.